Szarość w Twoich wnętrzach

nowoczesne wnetrze

Od kilku lat można zauważyć, że istnieje pewna moda na minimalizm przy wykańczaniu wnętrz. To zaś sprawia, że stosuje się obecnie wiele zgaszonych barw, w których będzie również wiele szarości. Zastosowanie takich mebli jest szerokie. Czasami jednak wiele osób zastanawia się w jaki sposób wnętrza można nieco ożywić.

Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie oczywiście zastosowanie różnych kolorów. Odcienie szarości to w tej chwili jedna z bardziej popularnych barw przy wykańczaniu wnętrz. Sama w sobie może jednak wyglądać na dość smutną, dlatego są ludzie, którzy starają się dla takich wnętrz szukać jakiegoś dodatkowego ożywienia. Rozwiązaniem jak się wydaje może być przygotowanie takich dodatków kolorystycznych, w których będzie dużo energii i takich, które sami lubimy.

Połączenie z bielą

Od zawsze wiadomo, że kolor szary bardzo dobrze komponuje się z bielą, dlatego takie połączenie bardzo dobrze się sprawdza i na pewno warto je zastosować. Stylizacja taka będzie polecana tym osobom, które cenią sobie wnętrza skandynawskie. Połączenie takie może się tam doskonale sprawdzić. Kolorystyka taka będzie bezpieczna i na pewno będzie bardzo dobrze wyglądała. W tej chwili jest wiele dodatków, które można w swoich wnętrzach zastosować poprawiając ich wygląd estetyczny. Biel nadaje wnętrzom więcej świeżości i to za nią przemawia.

Mocniejsza kolorystyka

W pewnych przypadkach można także zdecydować się na komponowanie szarości z jakimiś ostrzejszymi kolorami, w których znajdzie się więcej energii. Obecnie doskonale sprawdzają się w takim przypadku barwy takie jak czerwień, fiolet czy zieleń. Niekiedy można się także zdecydować na więcej kontrastów oczywiście pod warunkiem, że lubi się mocne kolory.

Wprowadzenie brązów

W niektórych sytuacjach jak się okazuje przy wykańczaniu wnętrz będzie się dobrze sprawdzać zastosowanie koloru brązowego. Jest to takie rozwiązanie, które wykorzystywać można w wielu miejscach. Brąz przede wszystkim doskonale łączy się z szarością i bielą, dlatego przy użyciu tych barw stworzy się naprawdę ładne i przytulne wnętrze.

Zobacz także

Idealny pokój do pracy

Fototapety – nowa jakość dekoracji ścian

Nowoczesny styl wnętrz

Szkło jako materiał dekoracyjny

Zasłony nadal modne

STYL PROWANSALSKI

Styl prowansalski jest wciąż aranżacją ponadczasową. Poznaj główne zalety tego stylu czytając...

STYL SKANDYNAWSKI

Wyposażenie wnętrza w stylu skandynawskim? Dlaczego nie! Funkcjonalność to główna....

STYL NOWOCZESNY

Nowoczesne aranżacje obfitują w meble proste, o geometrycznych kształtach oraz....

PORADNIK

W poradniku znajdziesz wiele przydatnych wskazówek, które wykorzystasz w....