Fototapety – nowa jakość dekoracji ścian

projektant wnętrz krakówJak szybko i przy wykorzystaniu niskich nakładów finansowych zmienić diametralnie wygląd wnętrza? Najłatwiejszym sposobem jest wykorzystanie fototapet, które dają nieskończoną możliwość wyboru różnorodnych wzorów. Nie jesteście przekonani? Przeczytajcie poniższy tekst.

Wzornictwo

Współczesne fototapety różnią się od tych, które pamiętamy z lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Dzisiaj to często wysublimowane dzieła sztuki, które wykorzystują najlepszej jakości zdjęcia oraz grafikę wektorową.

Wśród najpopularniejszych wzorów można znaleźć zarówno tradycyjne obrazy wielkich mistrzów malarstwa, jak i zdjęcia przedstawiające naturę czy znane metropolie. Świetnie sprzedają się zdjęcia o charakterze marynistycznym oraz wszelkiego typu abstrakcje czyniące wrażenie głębi na ścianie. Ciekawostką są również grafiki przedstawiające w sposób schematyczny elementy natury czy cywilizacji.

Wzornictwo współczesnych fototapet jest niezmiernie szerokie. Wśród ogromu różnorodnych przykładów można wybierać te, które sprawdzą się zarówno w salonie, jak i przedpokoju czy kuchni.

Zastosowanie fototapet

wykończenia wnętrz krakówFototapety znajdują zastosowanie w różnorodnych miejscach. Ich często wysublimowana dekoracyjność sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach zarówno o charakterze publicznym, jaki i prywatnym.

Taka dekoracja doskonale wygląda w salonie – tutaj fototapety sprawdzą się jako element dekoracyjny głównej ściany i będą przyciągać wzrok wszystkich gości. Dobrze dobrana ozdoba podkreśli charakter wnętrza i doda mu nietuzinkowej głębi. Doskonale sprawdzą się w tym miejscu elementy zarówno kwiatowe, jak i podkreślające zainteresowania mieszkańców. Motyw zaparkowanego motoru, czy śmigła samolotu to przykłady detali, które świetnie pasują do ściany w najważniejszym pokoju w domu.

W kuchni czy jadalni pięknie wyglądają elementy związane z szeroko pojętym jedzeniem. Widok na francuską kawiarenkę, piktogram kawy lub filiżanki z herbatą to fototapety, które doskonale podkreślą charakter wnętrza.

W sypialni natomiast mile widziane są wszelkie obrazy przedstawiające naturę o spokojnym, stonowanym klimacie. Przykładem doskonale dobranego detalu do charakteru wnętrza są dmuchawce, które złagodzą i wyciszą każdy stres.

Fototapety stosowane są także jako element, który może optycznie powiększać niewielkie wnętrze. Tutaj na przykład sprawdzą się wszelkiego rodzaju pejzaże obrazujące wielką przestrzeń – marynistyczne, miasta z lotu ptaka czy Wąwóz Kolorado. Osoby preferujące sztukę nowoczesną wybiorą z pewnością grafiki imitujące wrażenie głębi.

Szczególne przeznaczenie 

projektowanie wnętrza krakówRozwój technologiczny tej branży sprawił, że fototapety z powodzeniem mogą być wykorzystywane także w pomieszczeniach podwyższonego ryzyka – takich jak kuchnia i łazienka, gdzie zwykło się stosować materiały budowlane niezwykle odporne na wilgoć i wodę. Obecnie materiały, z których tworzone są fototapety, są nie tylko znacznie bardziej odporne na wodę, ale także dodatkowo pokrywane są powłoką, która zabezpiecza papier przed wilgocią.

Wzory fototapet można zamawiać także w formie naklejek na ścianę. Wtedy otrzymuje się jeszcze większą gwarancję wytrzymałości względem podwyższonej wilgotności. Takie fototapety łatwo utrzymać w czystości i można je bezpiecznie myć.

 

Zobacz także

Szarość w Twoich wnętrzach

Idealny pokój do pracy

Nowoczesny styl wnętrz

Szkło jako materiał dekoracyjny

Zasłony nadal modne

STYL PROWANSALSKI

Styl prowansalski jest wciąż aranżacją ponadczasową. Poznaj główne zalety tego stylu czytając...

STYL SKANDYNAWSKI

Wyposażenie wnętrza w stylu skandynawskim? Dlaczego nie! Funkcjonalność to główna....

STYL NOWOCZESNY

Nowoczesne aranżacje obfitują w meble proste, o geometrycznych kształtach oraz....

PORADNIK

W poradniku znajdziesz wiele przydatnych wskazówek, które wykorzystasz w....