Nowoczesna łazienka

projektant wnętrzWspółczesne dekoratorstwo wnętrz stosuje w aranżacjach łazienkowych materiały, które jeszcze do niedawna wykorzystywane były w zupełnie inny sposób. Doskonałym tego przykładem jest szkło, które może w łazience być zastosowane w zasadzie w każdym elemencie funkcjonalnym oraz dekoracyjnym.

Takie zastosowanie materiał ten zawdzięcza swoim szczególnym właściwościom fizycznym takim jak gładkość powierzchni, którą stosunkowo łatwo utrzymać w sterylnej czystości, jak również trwałości, dekoracyjności oraz przejrzystości przywodzącej na myśl czystość wody – nieodzownego elementu każdej łazienki.

Szkło na ścianach

Szkło polecane jest szczególnie w aranżacji przestrzeni o charakterze nowoczesnym. Doskonale do stworzenia klimatu nowoczesnej łazienki nadają się szklane panele ścienne. Mają one piękną, błyszcząca powierzchnię, którą niezwykle łatwo utrzymać jest w czystości. Co więcej, wykorzystanie różnorodnych lakierów daje możliwość dostosowania koloru paneli do oczekiwań właściciela łazienki. Te stosunkowo duże szklane płyty dają niezwykły efekt szczególnie w przypadku połączenia ich z oświetleniem ledowym, które wspólnie tworzą zjawiskową atmosferę.

Odmianą szkła, które doskonale sprawdzi się na łazienkowych ścianach, są wszelkiego typu lustra. Z jednej strony mogą one przybierać formę tradycyjnych powierzchni odbijających przestrzeń, z drugiej strony mogą funkcjonować w postaci kafelek. Nowoczesne łazienki dopuszczają wszelkiego rodzaju lustra – także takie o niespotkanych kształtach oraz połączeniach.

Armatura i wyposażenie

projektant wnętrz Szkło sprawdza się także doskonale w roli eleganckich i nowoczesnych kabin prysznicowych oraz zasłon na wannach. Proste kształty, wytrzymałość konstrukcji oraz nieograniczona możliwość wykorzystania elementów dekoracyjnych spowodują, że ten rodzaj szklanych rozwiązań jest wykorzystywany najczęściej. W przestrzeni prywatnej i niezmiernie intymnej, jaką jest łazienka lub pokój kąpielowy, warto zastosować takie wykończenia, które sprawią domownikom prawdziwą przyjemność w korzystaniu. Na gładkiej powierzchni kabiny prysznicowej sprawdzą się zarówno klasyczne, podkreślające sterylność i nowoczesność łazienki, poziome, wypiaskowane pasy czy geometryczne wzory, jak i delikatne, szronione elementy w postaci kwiatów lub innych detali zaczerpniętych ze świata przyrody.

Ciekawie w takiej łazience wygląda szklana armatura – przeźroczyste umywalki dodają pomieszczeniu nietuzinkowego i lekko zagadkowego charakteru. To samo można powiedzieć o dostępnych już na rynku szklanych bateriach.

Niewątpliwie te detale sprawiają, że taka łazienka będzie wyglądać zjawiskowo. Obowiązkowym jej wykończeniem będą szklane drzwi zawieszone na chromowanych zawiasach, które podkreślą nowoczesny charakter pomieszczenia.

Warto dodać, że pomieszczenia wykończone szklanymi detalami nabierają przestrzeni i lekkości, dzięki czemu nawet mała łazienka może stać się dość przestronnym pokojem kąpielowym.

 

Zobacz także

Szarość w Twoich wnętrzach

Idealny pokój do pracy

Fototapety – nowa jakość dekoracji ścian

Nowoczesny styl wnętrz

Szkło jako materiał dekoracyjny

STYL PROWANSALSKI

Styl prowansalski jest wciąż aranżacją ponadczasową. Poznaj główne zalety tego stylu czytając...

STYL SKANDYNAWSKI

Wyposażenie wnętrza w stylu skandynawskim? Dlaczego nie! Funkcjonalność to główna....

STYL NOWOCZESNY

Nowoczesne aranżacje obfitują w meble proste, o geometrycznych kształtach oraz....

PORADNIK

W poradniku znajdziesz wiele przydatnych wskazówek, które wykorzystasz w....